Sudjelovanje Zagrebačkog speleološkog saveza na kongresu Man and Karst Ragusa 2019

Projektni tim Zagrebačkog speleološkog saveza sudjelovao je na kongresu Man and karst na Siciliji. Uz 60-tak predavača ZSS je održao predavanje sa temom :Future regional hot-spot for science and education of caves and karst “Center of excellence – Cerovac caves: sustainable management of natural heritage and karst underground” kojom je predstavio projekt :Centar izvrsnosti Cerovačke špilje – održivo upravljanje prirodnom baštinom i krškim podzemljem. Teme obuhvaćene kongresom su bile raznolike, od speleoarheologije, zagađenja mikroplastikom, ekologije, geologije do zanimljivih speleoloških istraživanja. Ogranizatori su napravili odlično družnje uz lokalne glazbenike i domaće delicije.